TASARIM CAM BALKON (LÜLEBURGAZ)

CAM BALKON ÜRETİCİ FİRMASI

Selçuk ÇAKAR - 0533 601 77 03

Temsilcilikler

CAM BALKON HAKKINDA

Cam balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Cam balkon sistemi sayesinde  balkonunuzu tamamen açabilme veya kapatabilme özelliğine sahip olursunuz. Tamamen açıp kapama özelliğinin yanında, cam panallerinin bir  ya da birkaçını pencere gibi açıp havalandırma amaçlı kullanabilme imkanıda sağlar. Sistem, güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi ferah mekanlar yaratılmasına olanak sağlar. Ayrıca, tam olarak kapatıldığında ısı, rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. dış etkileri önemli derecede engelleyerek yalıtım sağlamaktadır.

 

CAM BALKON SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

  • Modern, estetik ve kullanışlıdır.
  • Manzaranız ve görüntünüz kapanmaz.
  • Temizliği ve bakımı kolaydır.
  • Dışarıdan bakıldığında binanıza hoş bir görüntü katar.
  • Balkonunuzu dört mevsim kullanma imkanı sağlar.
  • İmar mevzuatına uygudur ve kat sahipleri için yasal bir sıkıntı oluşturmaz.
  • Renk seçeneği sayesinde binanıza en uygun rengi şeçebilirsiniz.

 

CAM BALKON İLE PLASTİK DOĞRAMA ARASINDAKİ FARKLAR

Sağlık Açısından

Cam balkon sistemleri alüminyum ve camdan (büyük kısmı) oluştuğu için herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmemektedir. Hatta, sistem tamamen açılabilir olduğundan, ortamın havalandırılmasına ve güneşten yararlanılmasına olanak sağlamaktadır. Plastik doğramalar ise büyük oranda geri dönüşümlü plastikten üretildikleri için kanserojen madde içermektedirler. Ayrıca güneş ışınlarının plastiğe vurması ile plastik kokusu insanı rahatsız edici bir boyuta gelmektedir.

Manzara Açısından

Cam balkonda, camlar arasında hiçbir profil kayıt bulunmadığından, görüntü kaybına nenden olmaz. Plastik kapamada aralarda dikey ve yatay profiller olduğundan manzara kaybı %30 ları bulur.

İmar Mevzuatı Açısından

Cam balkon kapama sistemleri görüntü kirliliği yaratmadığından, imar mevzuatına aykırı değildir. PVC doğramalar ise imar mevzuatına aykırıdır ve şikayet edildiği takdirde sökülmek durumundadır.

Temizlik Açısından

Cam Balkon sistemlerindeki camlar, ardı ardına katlanarak açıldığından dolayı dışarı sarkmadan kolaylıkla temizleme imkanı sunar. Plastik balkon kapatmalarda camların hep beraber açılma şansı olmadığından mutlaka dışarı sarkılarak temizlenmesi gerekmekte ve olası kazalara davetiye çıkarmaktadır.

Kullanım Açısından

Cam balkon sistemleri, camları tek bir tarafa üst üste toplama olanağı sağladığı için balkonunuzu eskisi gibi kapatılmamış bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Plastik kapama kullanıcılara böyle bir olanak sağlayamamaktadır.

 

CAM BALKONUN UYGULANABİLDİĞİ BALKON ŞEKİLLERİ

Katlanır ve sürme cam sistemleri gerekli tüm ölçümler ve hesaplamalar yapıldıktan sonra uygun görülmesi halinde tüm balkonlarda (oval, üçgen, dörtgen vb.) kullanılabilir.

 

CAM BALKON TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Cam balkon sistemlerinde 8 mm lik temperli cam kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu, profil olarak 3 mm. lik et kalınlığına sahip alüminyum uygun ve yeterli görülmüştür . Cam balkon sistemleri hassas bir çalışma sistemine sahip olduğundan alüminyumlarda oluşabilecek  en ufak bir sarkma veya eğilme sistemin tam randımanlı çalışmasını engelleyebilir. Bu sebebten dolayı alüminyum kalınlığı oldukça önemlidir. Profil çerçevesi, anti bakteriyel silikon ile içeriden ve dışarıdan izole edilip, gelebilecek yağmur, toz, rüzgar vb. gibi etkenler engellenmiş olur. Ayrıca sistemimizde yer alan damlalık sayesinde su, sistemin içine girmeden dışarı atılır. Bunlara ek olarak, camlar arasında 1. kalite şeffaf fitiller, kilitler  ve profil aralarında altta ve üstte iki sıra olmak üzere kıl fitiller kullanılmaktadır.

TASARIM CAM BALKON

MAXİMUM BONUS VE WORLD KREDİ KARTLARINA 9 AY TAKSİT İMKANI.